מנות עיקריות לראש השנה – בשרים דבש ורימונים

יש כמה מאכלים שחייבים להיות חלק משולחן החג במהלך ראש השנה.

אבל איך בוחרים את המתכון המתאים ולמי פונים אם לא מספיקים לעמוד בלוח הזמנים? הנה המדריך המלא לשנה טובה ומתוקה

מנות עיקריות לראש השנה

ראש השנה פותח את חגי תשרי ומציב אתגר משמעותי בפני כל מי שאוהבים לבשל. בין אם חוגגים לבד או מזמינים אורחים ובני משפחה, חשוב מאוד לבחור את המנות המתאימות. בנוסף, שומרי מסורת ודתיים משלבים בין סוגים שונים של מנות ומאכלים שעליהם אפשר לברך לפי ההלכה היהודית.

בחירת המנות היא גם פונקציה של קהל היעד. לצד מנות עיקריות לראש השנה שמתאימות למבוגרים, יש גם מאכלים שפונים לילדים או אפילו פעוטות. בשביל שהחג יהיה מהנה ומשמח, כדאי לשמור על ראש פתוח ולשלב מנות שמייצגות אותו.

מתכוני בשר לראש השנה

עוד דרך טובה להיערך לקראת החג היא לחלק את המנות לקטגוריות. קל יותר לבחור מה להכין אם מסתכלים על מתכונים לראש השנה לפי המרכיב העיקרי שיש בתוכם – בשר, עוף או דגים. בנוסף, זה מסייע למי שמתכננים תפריט טבעוני או צמחוני.

למעשה, החג הוא הזדמנות טובה לשדרג את המטבח ולפתוח אפשרויות חדשות מבחינת מתכונים שווים ומקוריים. אחד המוצרים שכדאי לשלב בחצר או בגינה יכול להיות מעשנת בשר מקצועית ורבים מתאהבים בה גם הרבה אחרי שהחג מסתיים. מלבד מעשנת בשר, מתכונים אחרים ניתן להכין עם ערכות שפים מקצועיות ובהן סכינים, בוצ'רים ועוד. 

מה עושים כשאין זמן או כוחות לבשל?

הבעיה היחידה עם מנות עיקריות לראש השנה עלולה להתעורר כאשר מגלים שאין זמן או כוחות לבשל. זה שכיח מאוד אצל גברים ונשים בכל הגילאים, בעיקר אם יש הפתעות של הרגע האחרון או מארחים יותר מדי אנשים. במקרים כאלה, מה שיפתור את ההתלבטות יכול להיות שירות קייטרינג לאירועים קטנים עם תפריט ייעודי לראש השנה. 

תפריט קייטרינג מציע ערך מוסף גם בערבי חג. אם מתאמים את השירות הנכון מחברה מקצועית ומיומנת, מרוויחים המון יתרונות:

  • יודעים מראש כמה הארוחה תעלה
  • בוחרים מתוך רפרטואר עצום של מנות ראשונות, עיקריות וקינוחים
  • מתאימים בקלות את הארוחה למספר וגיל הסועדים
  • מקבלים התחייבות לעמידה בלוח זמנים
  • מפנים את הימים שלפני החג לשאר ההכנות 

לסיכום, ראש השנה הוא הרבה יותר מאשר רימון או תפוח בדבש. אם רוצים לחגוג את ראש השנה כהלכתו ולהשאיר את האורחים או המשפחה עם טעם של עוד, צריך להשקיע בתפריט משודרג ומקורי. אבל גם אם נזכרים ברגע האחרון, אין מניעה לנצל את היתרונות של שירותי קייטרינג רלוונטיים.

תוכן עניינים
באנר השכרת ציוד לאירועים
השכרת ציוד לאירועים קטנים

אנחנו כאן בשבילך, מלא/י פרטים ומיד נחזור אליך!